Etiket arşivi: karadayı oyuncuları

yılan berdan kim

Yılan Merdan Kimdir ?

Karadayı’nın son iki bölümünde oyunculuğuyla dikkat çeken bir mafya üyesi olan ve kendi lakabını taşıyan kulübün sahibi ‘Yılan Merdan’ , aslında daha önce de çok sayıda dizide oynamıştı .Fakat Karadayı’daki performansı ve bir gözü kapalı haldeki sert görünümüyle önümüzdeki bölümlerde de sıkça izleyeceğiz Yılan Berdan’ı..

Gerçek ismi Mehmet Bozdoğan olan Yılan Berdan, son bölümünü izleyenlerin de bildiği gibi Necdet’in hamamına yılanlı mesaj göndermişti. Mahir’i ele geçirmek için Necdet’i kullanan Yılan Berdan’a henüz Necdet kafa tutamıyor.

serrasekreter

Sekreter Serra Aslı Orcan

En sonunda bir arkadaşımız sekreter Serra rolündeki kişinin kim olduğunu söyledi . Gerçek ismi Aslı Orcan olan (Karadayı) Serra’dan bahsedelim biraz.

Dizi oyunculuğuna 2002 yılında Sırlar Dünyası (Sır Kapısı) ile başlayan Aslı Orcan , daha sonrasında sırayla Hekimoğlu Dizisi, ardından 2004 yılında Burçak Tarlası ve İnce Hacı sinema filminde oynadı. Karadayı dizisinde sekreter Serra rolünden önce ise 2009 yılındaki tv dizileri olan Cam Kırıkları dizisindeki Emel rolünü ve Aile Saadeti’ndeki Marika rolünü başarıyla sırtlandı.

Kibrit Yasin Rıza Kocaoğlu

kibrit yasin

Kuzey Güney’den Karadayı’ya transfer olan Rıza Kocaoğlu‘nu Karadayı‘nın 1.bölümünde gören bazı izleyiciler sosyal medyada , ‘Kuzey Güney’den başka diziye birkaç dakika görünmek için mi geldi?’ gibi yorumlar yapmıştı. Ancak Kibrit Yasin , yani gerçek adıyla Rıza Kocaoğlu , dizideki ağır toplardan birisi. Bir polis şefi rolünde olan Kibrit Yasin karakterinden biraz bahsedelim..

Dizinin diğer kötü adamı….

Birinci bölümde Mahir’in ifadesini alırken onu bir güzel pataklayan ve sorgu sahnesi nden sonra uzunca bir süre göremediğimiz Kibrit Yasin , mafya ve yeraltı dünyasıyla çok iç içe.. Hatta Beyazıt’ın en büyük mafyası olan Dalyan’ı koruyor bile diyebiliriz. Mahir’den yediği yumruktan sonra artık ona düşman olan Yasin, son bölümde bir cinayetin zanlısı olduğu şüphesiyle Mahir’i nezarete almıştı. Son olarak onu bir eylemde Songül’ü kurtarırken gördük. Bu dizinin 3.bölümünün sonunda olan ve bir karadayı izle yicisi olarak beni çok şaşırtan bir tesadüf… Bir sonraki yazımızda bahsedilen olayın videosunu paylaşacağız.

Asıl Adam Mahir ve Hayatı

mahir - kenan imirzalıoğlu

Mahir , babası Nazif ile birlikte çocukluğundan beri ayakkabıcılıkla uğraşan Beyazıt’lı bir delikanlı… Onu diğerlerinden ayıran ise haksızlığa ve adaletsizliğe karşı asla boyun eğmeyen birisi olması. Dizideki Mahir‘in kim olduğunu aslında hemen herkes bilir ama yine de bilmeyenler veya detaylı bilgiye erişmek isteyenler olacaktır ; Mahir’in yani Karadayı’nın başrolünün gerçek adı Kenan İmirzalıoğlu .

Sayısız dizi ve filmde hep en çok konuşulan karakteri canlandırıyor..

Kenan İmirzalıoğlu ile ilgili öylesine çarpıcı bilgilere ulaştım ki yazıyı yazarken bile sizi hayrete düşüreceğim konusunda bahse girerim. Daha önce birçok dizide ve filmde izlediğimiz Kenan İmirzalıoğlu , 18 Haziran 1974 Ankara doğumlu. 1997 yılında Best Model’de Türkiye’nin en yakışıklı erkeği seçildikten sonra aynı yıl dünyada gerçekleşen Best Model of World’de de 1. olarak ülkemize bu konuda ilki yaşattı. 2000′li yılların başında bu kadar çok tv kanalının olmadığı dönemde Deli Yürek (1998-2002) dizisindeki yine kabadayı karakteri olan Yusuf Miroğlu ile milyonların gönlünü fetheden İmirzalıoğlu , o tarihten beri hemen herkesin bildiği bir aktör. Bunun dışında da Uğur Yücel’le birlikte oynadığı Alacakaranlık adlı suç dizisinde de bir yıldız olduğunu ispatlayan Kenan İmirzalıoğlu’nun diğer sinema filmleri ve dizilerdeki rolleri aşağıdaki .

kenan imirzalıoğlu dizi filmleri

Asıl bomba ! Sizce Karadayı’daki Mahir rolü için Kenan İmirzalıoğlu’na ne kadar verildi ? Cevabı 4 milyon usd (dolar) . İşte bu da şimdiye dek Türkiye’de bir dizi için oyuncuya verilen en yüksek miktarı İmirzalıoğlu’nun aldığını gösteriyor. Rolünün hakkını veriyor ama ha ? Haksız mıyız ?

Dizideki İlknur Kimdir ?

karadayı ilknur kim

Mahir’in ablası rolündeki İlknur’un dizide eşi Bülent ve çocukları da Nazif. İlknur karakterinin gerçek ismi Elif Sönmez. 1980 doğumlu olan ve İtalya’da sanat eğitimi alan Elif Sönmez, Asi ve Reis dizilerinde boy göstermiş ve son olarak da Sonsuz filminde oynamıştı.

Karadayı ‘da aile değerlerine sıkı sıkıya bağlı güçlü bir karakteri canlandıran İlknur ile ilgili haberlere ilerleyen bölümlerde yine yer vereceğiz.

Karadayı Necdet Karakteri kimdir ?

karadayı necdet

Dizideki en kötü adamlardan bir tanesi Necdet Güney ; kendisi yurtta büyüdüğü ve kan kadreşi olan adamı patronuna yakalattı ve o arkadaşı kendisini ispiyonlamasın diye de kafasından bir kurşunla öldürdü..

Necdet , savcıya Mahir’in ismini vermiş ve savcı cinayetinde onun başını yakmaya çalışmıştı. Fakat o gün Mahir yerine babası olay yerine gitmişti. Peki gerçekte Necdet karakteri kimdir biliyor musunuz ?

Necdet , yani gerçek ismi Erkan Avcı olan aktörün Karadayı dizisinden önce de çok sayıda başarılı projelerde oynadı. 1 Ocak 1982 Diyarbakır doğumlu olan Avcı, Mimar Sinan Üniversitesinden mezun.

En son Zenne filminde , baskılanmış bir gay rolü oynayan ve bu rolü ile sayısız ödüller kazanan Avcı’nın Zenne’deki oyunculuğu izleyiciler tarafından beğenildi. Zenne’den önce de birçok dizi ve filmde rol alan Avcı’yı Türkiye en son şu projelerde izleme fırsatı buldu.

 • 2012 – Uzun Hikaye (Selami rolünde)
 • 2011 – Zenne (Ahmet rolünde başrol)
 • 2011 – Gişe Memuru (Şoför )
 • 2010 – Can (sinema filminde Ali karakteri)

Gibi filmlerle beraber Köprü, Ayrılık,KV Pusu , Acemi Müezzin ve Sakarya Fırat gibi dizilerde rol aldı.

Torun Nazif de Çok Yürekli !

karadayı torun nazif

Diziyi izleyen veya takip edenlerin gözünden kesinlikle Torun Nazif karakteri kaçmamıştır. O sapsarı saçları ve yürekli konuşmalarıyla minik Nazif , Mahir dayısının yolundan gidecek bir çocuk.

Dedesi hapse girdiğinde en az diğer aile fertleri kadar üzülen ve onu ziyarete Mahir dayısıyla giden minik Nazif’in orada söylediği bir söz vardı ki izleyen çoğu kişinin muslukları açmasına neden oldu..

O kısacık bir sahne , ama o kadar içten ki.. Dedesine onu kurtarma sözü veriyor !

Peki Torun Nazif Kimdir ? (Gerçek ismi )

Gerçek ismi Ataberk Mutlu olan küçük Nazif, aslında doğuştan bir aktör.. 2005 doğumlu ve daha 7 yaşında olan Ataberk Mutlu’nun aslında ilk oyunculuğu da Karadayı dizisi değil. Öncesinde Star’dan yayınlanan Anneler ve Kızları dizisinde de sevimli bir çocuğu canlandıran Ataberk, Karadayı dizisindeki o koca yürekli küçük rolüyle daha pek çoğumuzun gönlünü fethedecek gibi.

Dizideki Sekreterin gerçek ismi

karadayı sekreter

1.bölümde yanlış ifade ile Nazif’i içeri tıktıran ve 2.bölümde Turgut ile aralarında geçen sahne ile iyice dikkatleri üzerine çeken sekreterin gerçek ismini şimdilik bir türlü bulamadım.

Ancak aşağıdaki sahnede de göreceğiniz gibi geçtiğimiz bölümün en çok konuşulan sahnelerinden birisinde sekreter ve savcının odadaki buluşmaları yer alıyor ve görüntülerde sekreter , Turgut’tan hesap bile soruyor.

Okumaya devam et

Karadayı Ayten Kim ?

melike ipek yalova

Dizideki güzel başrol oyuncularından birisi olan Ayten , Mahir’in çocukluktan beri arkadaşı rolünde. Babası hapse atılmasaydı Mahir ile Ayten’in nişanları yapılacaktı. Ancak beklenmedik olay karşısında nişan ertelendi ve Mahir kendisini davaya adadı.

Peki ama kim bu güzel Ayten . Gerçek ismi Melike İpek Yalova olan oyuncu , Türkan Şoray’a benzerliği ve Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı isabella fortuna karakteriyle son dönemin gözde dizi oyuncularından. 27 yaşında olan Ayten (Melike İpek Yalova) , dizide Mahir’e deliler gibi aşık. Ancak Mahir’in ona aynı duyguları besleyip beslemediğini görmek için ilerleyen bölümleri takip etmemiz gerekecek.

Twitterden takip etmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Savcı Turgut

karadayı savcı turgut

Onlarca tiyatro,dizi ve filmde hep karşımıza çıkan Yurdaer Okur, Sakarya Fırat’tan ayrılarak Karadayı’ya transfer oldu ve başrollerden birisi de O.

Dizide en kötü kalpli karakter şu an için Savcı Turgut. Başsavcıyla aralarında ne yaşandığı henüz bilinmiyor ancak bilinen başsavcıyı Turgut’un bıçaklayarak öldürdüğü ve suçu başkasına atarak işin içinden şimdilik sıyrıldığı.

Köprü ve Sakarya Fırat dizilerindeki oyunculuğuyla kendisini kanıtlayan Savcı Turgut’un gerçek ismi Yurdaer Okur. Başarılı ve verilen rolü kusursuza yakın yapabilen oyuncu Yurdaer Okur, bu dizide de 1970′lerin yeraltı dünyasıyla bağlantılı savcısını oynuyor.

Yurdaer Okur’un yer aldığı diğer diziler

 • Ferhunde Hanımlar
 • Dadı
 • Tatlı Hayat
 • Üzgünüm Leyla
 • Çifte Bela
 • Belalı Baldız
 • Evdeki Yabancı
 • Aşk Oyunu
 • Kabuslar Evi
 • Köprü
 • Sakarya Fırat